Sportovní areál Bohemaland

Představujeme sportovně rekreační areál Bohemaland, jeden z největších sportovně-rekreačních resortů v ČR, který poskytuje optimální zázemí pro rekreaci, pořádání sportovních soutěží, soustředění a firemních akcí. Najdete jej na severní patě hory Příčná (997m/n/m, GPS souřadnice – Loc: 50°14’45.537″N, 17°23’32.265″E) na okraji města Zlaté Hory v Jeseníkách v České republice.

Bohemaland Zlaté Hory se nachází v malebném prostředí Zlatohorské hornatiny, která je součástí pohoří Hrubý Jeseník. Samotný areál se nachází pod nejvyšší horou této pahorkatiny Příčnou – 975m n. m., po které je pojmenována Ski aréna Příčná. Součástí areálu je čtyřsedačková lanová dráha s nástupním pásem, umělé zasněžování a pravidelná údržba svahů. Dále je zde hotel, ubytovna, posilovna, whirlpool, sauna, volejbalové a fotbalové hřiště, koupaliště. Dětská lyžařská školka s lanovým „tahacím“ vlekem je rovněž situována u dolní stanice lanové dráhy. Horní část sjezdovky je určena pro zkušenější lyžaře, spodní část od mezistanice potom pro rodiny s malými dětmi.
Parkování je možné přímo v areálu poblíž kasy a dolní stanice lanové dráhy

Areál Bohemaland leží uprostřed čisté přírody na okraji města Zlaté Hory v Jeseníkách. Zvláštností tohoto místa je přírodní anomálie, díky níž zdejší ovzduší splňuje podmínky vzdušných lázní. Sousední lázeňský areál EDEL se úspěšně specializuje na léčbu dětských plicních alergií. Je zde i speleoterapeutická jeskyně. K tomu, aby jste si prohlédli všechny zajímavosti a navštívili zajímavá místa v okolí, která nikde jinde nenajdete, by jste potřebovali několik týdnů. Kromě nádherných výhledů z rozhledny Biskupská kupa, která leží na protějším kopci, jsou na vrcholu hory Příčná místa, odkud je za dobrého počasí vidět Alpy, Tatry, Praděd i Krkonoše.

Zdejší zvláštností je křišťálově čistý vzduch, který sem proudí od Baltského moře přes polské roviny, kde jej neznečišťuje žádný průmysl. Jeho léčebné účinky ocení nejvíce alergici a osoby trpící nemocemi horních cest dýchacích .

Na ploše 24 hektarů najdete vše co je třeba od plaveckého bazénu 25×11 m a jezera 70×70 metrů, travnatého fotbalového hřiště, přes tenisové kurty s umělou travou, beachvolejbalového hřiště, až po vlastní lyžařský areál se čtyř sedačkovou lanovkou, který je i v letních měsících v provozu a slouží jak turistům, tak sportovcům, lanovka přepravuje jízdní kola.

Pro Vaši relaxaci je připraven balneoprovoz, zahrnující saunu, hydromasážní vany a klasické masáže.

V bezprostředním okolí jsou desítky kilometrů značených turistických stezek a cyklotras či jen tak navštěvovat desítky zajímavostí a atraktivit v okolí. (Zlatorudné mlýny, speleoterapeutickou jeskyni, rozhlednu, rašelinová jezírka Revíz, či Jurský park).

Ski areál Příčná nabízí širokou škálu služeb a doprovodných programů tak, aby naši hosté měli možnost sestavit si svůj program pobytu dle svých představ a zájmů. Zlaté Hory jsou známy svojí tisíciletou tradicí v dobývání zlata, které zde je stále. V areálu se v roce 1996 dokonce konalo mistrovství světa v rýžování zlata. Ve městě je muzeum s bohatými sbírkami minerálů a zlatokopecké techniky, v blízkém okolí pak zlatorudné mlýny – repliky s plně funkční technologií prastarých zařízení. Jurský park není nic nového, patrně první repliky dinosaurů si na své zahrádce již v sedmdesátých letech minulého století vytvořil sochař amatér v nedaleké obci. O tom,  že se jedná o dílo velmi zdařilé svědčí tisíce návštěvníků, kteří prak každoročně navštíví. Jeskyně na Špičáku vzdálená půl hodinku autobusem byla otevřena po rozsáhlé rekonstrukci představuje velmi zajímavý tip na polodenní výlet.